Využite zľavu až 20 % na letnú barefoot obuv

Tenisky

Pánske barefoot tenisky môžete vziať do mesta, do prírody, aj na šport. Tenisky sú charakteristické svojím ľahkým spracovaním, takže ich na nohe skoro necítíte. Zároveň ponúkajú dostatok miesta pre prsty a kontakt s povrchom. Objavte krásu barefoot obuvi s pánskymi teniskami od značiek Camper, Angles Fashion, alebo  Leguano

#ShowMore#

Prečo vybrať barefoot tenisky

Bežné tenisky majú väčšinou úzku špičku a hrubú podrážku, ktorá toľko neumožňuje cítiť povrch. Na rozdiel od konvenčnej obuvi disponujú barefoot športové topánky anatomickým tvarom a tenkou flexibilnou podrážkou.

  • Posilňovanie svalov: Barefoot sandále vďaka tenkej podrážke a nulovému dropu pomáhajú posilňovať svaly chodidiel a podporujú správne držanie tela. 
  • Lepšia propriocepcia: Propriocepcia je schopnosť nervového systému zaznamenať zmeny vo svaloch a vo vnútri tela pohybom a svalovú činnosťou. Barefoot obuv na rozdiel od konvenčnej obuvi nebráni vo vnímaní povrchu pod chodidlami, proprioreceptory v ľudských chodidlách tak môžu správne fungovať.

Výhody barefoot tenisiek

Bosotopánky majú veľa výhod. Za hlavné výhody barefoot tenisiek však považujeme:  

  • Pohodlnosť a voľnosť: Barefoot tenisky poskytujú väčšie pohodlie a umožňujú voľný pohyb. Sú ľahké, pružné a dokážu sa prispôsobiť chodidlám. 
  • Zlepšenie rovnováhy: Vďaka svojmu minimalistickému designu barefoot tenisky podporujú správnu rovnováhu a stabilitu, čo je zásadné pre aktívny život plný dobrodružstiev. 

Ako vybrať správne barefoot tenisky?

Nakupovanie cez internet je niekedy zradné. Barefoot topánky musia presne padnúť a neobmedzovať nohu. Na čo teda myslieť, keď vyberáte tenisky?

  • Veľkosť: Vyberte správnu veľkosť, ktorá zaistí pohodlné nosenie a dostatok priestoru pre nohu a prsty. Nezabudnite zmerať ako dĺžku, tak šírku chodidla. Pre viac informácii sa neváhajte pozrieť na náš návod Ako zmerať veľkosť nohy.
  • Materiál: Zaistite, aby tenisky boli vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sú pre nohu príjemné. 
  • Flexibilita a pružnosť: Až topánky dorazia, skontrolujte, či sú dostatočne flexibilné a pružné, aby vás nikde netlačili. Ak by vám tenisky nesedeli, je možné ich do 14 dní bez problémov vrátiť.

Tip: Vašu správnu veľkosť zistíte z nášho návod Ako vybrať tie správné topánky alebo nás môžete kontaktovať.

Plátené tenisky

Plátené tenisky sú typom obuvi, ktorá sa vyznačuje vrchným materiálom, ktorý je vyrobený z textilu. Obvykle majú gumovú podrážku a šnúrky na zaväzovanie a sú známe svojim ležérnym a univerzálnym štýlom. 

Kožené tenisky

Kožené tenisky sú typom obuvi vyrobenej z kože. Na rozdiel od plátených tenisiek, ktoré majú zvršok z látky, majú kožené tenisky zvršok vyrobený z rôznych druhov kože, ako je celokožená koža, semiš alebo nubuk. Kožené tenisky sú vo svete obuvi cenené pre svoju odolnosť, všestrannosť a nadčasový pôvab. 

Športové tenisky

Na správný vývoj nohy by sa nemalo zabúdať ani pri športe a tenisky od Bosonôžky sú perfektným riešením. Športové tenisky sú typom obuvi určenej špeciálne pre fyzické cvičenie a športové aktivity. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali pohodlie, oporu a stabilitu pri rôznych formách cvičenia, ako je napríklad beh, posilňovanie či aerobik.

Prečo vybrať tenisky na Bosonôžke

S našimi barefoot teniskami budete pripravení na dobrodružstvá a aktívny život plný radosti a pohybu. Vyberte si zo širokej ponuky českých i zahraničných značiek.

Stránka 1 z 8 - 226 položiek celkom
ARTWALK VIVID barefoot tenisky antal artwalk vividvouge cerne 1
Novinka
+ ďalšie
ARTWALK-VIVID/37
ARTWALK POP barefoot tenisky antal artwalk popsplash bile 1
Novinka
+ ďalšie
ARTWALK-POP/37
ARTWALK COMICS barefoot tenisky antal artwalk comicstrip bile 1
Novinka
+ ďalšie
ARTWALK-COMICS/37
ARTWALK W barefoot tenisky antal artwalk basicwhite bile 1
Novinka
+ ďalšie
ARTWALK-W/37
ARTWALK B barefoot tenisky antal artwalk basicblack cerne 1
Novinka
+ ďalšie
ARTWALK-B/36
BF81 1 M barefoot tenisky pegres bf81 01 modre 1
Novinka
Doprava zadarmo
+ ďalšie
BF81-1-M/38
509200 barefoot tenisky be lenka swift blue 1
Novinka Zľava
Doprava zadarmo
€95,68
€119,60 (–20 %)
+ ďalšie
509200/38
8590940 barefoot tenisky ballop corso olive 1
Novinka Zľava
€76,16
€95,20 (–20 %)
+ ďalšie
8590940/37
Hore
Ďalšie produkty