Papučky

Barefoot papučky sú ľahké papučky vyrobené z mäkkých, ale odolných materiálov, ktoré deti využijú na doma, do škôlky, aj do školy. Nechávajú nožičke dostatok priestoru aj po dobu hrania sa vnútri. Nové papučky si môžete vybrať od značiek Beda, Jonap, Pegres, Milash, Baby bare alebo Tikki shoes

 

#ShowMore#

Prečo vybrať deťom barefoot papučky

Papuče predstavujú ideálnu domácu obuv. Svoje využitie nájdu ako v škôlkach, tak v školách. Oproti bežným papučiam poskytujú barefoot papuče dostatok miesta pre prirodzený pohyb nôh.

  • Posilňovanie svalov: Barefoot papučky vďaka tenkej podrážke a nulovému dropu pomáhajú posilňovať svaly chodidiel a podporujú správne držanie tela.
  • Lepšia propriocepcia: Propriocepcia je schopnosť nervového systému zaznamenať zmeny vo svaloch a vnútri tela, pohybom a svalovou činnosťou. Barefoot obuv narozdiel od konvenčnej obuvi nebráni vo vnímaní povrchu pod chodidlami, proprioreceptory v ľudských chodidlách tak môžu správne fungovať.
  • Zdravý vývoj chodidiel: Barefoot papučky podporujú prirodzený vývoj nohy a pomáhajú predchádzať deformáciam a problémom spojeným s chodlami.

Výhody barefoot papučiek

  • Pohodlnosť a voľnosť: Barefoot papučky poskytujú deťom pohodlie a umožňujú voľný pohyb. Sú ľahké, pružné a dokážu sa prispôsobiť chodidlám.
  • Zlepšenie rovnováhy: Vďaka svojmu minimalistickému designu tenisky podporujú správnu rovnováhu a stabilitu, čo je zásadné pre aktívne detské životy plné hier a dobrodružstva.

TIP: Inšpirujte sa naším článkom, Tipy na detské barefoot papučky do školy aj škôlky. 

Ako vybrať správne barefoot papučky

Nakupovanie cez internet je občas zložité. Barefoot topánky musia presne sadnúť a neobmedzovať nohu. Na čo sa teda sústrediť pri výbere barefoot papučiek?

  • Dostatok priestoru pre prsty: Správny tvar špičky je najdôležitejší. Prsty potrebujú priestor pre vývoj, aby sa roztiahli do prirodzeného vejáriku. Papučky by teda mali odpovedať tvaru chodidla.
  • Nulový rozdiel medzi pätou a špičkou: Behom bosej chôdze je váha celého tela rovnomerne rozprestretá medzi pätu a špičku. Tak by to malo byť aj v topánkach. Pokiaľ pridáme čokoľvek pod pätu (podpätok), mení sa poloha ťažiska tela a dieťa sa môže začať hrbiť.

TIP: Pokiaľ si nebudete istí veľkosťou, obráťte sa najskôr na náš návod, Ako vybrať tie správne topánky, alebo nás môžete kontaktovať.

Prečo vybrať papučky na Bosonôžke

S našimi barefoot papučkami bude vaše dieťa pripravené na dobrodružstvá a aktívny život plný radosti a pohybu.