Veľký letný výpredaj je tu! Využite zľavy až - 40 %.

Čo je barefoot?

Barefoot obuv je taká, ktorá simuluje chôdzu naboso. Prináša všetky jej výhody a naviac oproti chôdzi naboso nohy chráni pred zranením (poranenie črepmi, tŕňmi) a nepriaznivým počasím. Poskytuje nohám dostatok priestoru, aby sa v nich mohli pohybovať čo najprirodzenejšie. Prsty môžu vytvoriť vejárik a nie sú nijak deformované. Palec tak zaujme priamu polohu a noha sa oň môže pri chôdzi plnohodnotne oprieť. Zároveň nie je v topánkach nadbytočná podpora, pretože zdravá noha žiadnu nepotrebuje.

Ľudská noha je prispôsobená pre chôdzu naboso. Klasické úzke topánky nohy sťahujú, deformujú a môžu tak spôsobiť trvalé poškodenie nôh ako napriklad vbočené palce a prepadnuté klenby. Pri správnom nosení barefoot topánky sú zdraviu prospešné a doporučuje ich mnoho fyzioterapeutov. Kontakt so zemou zlepšuje cit pre rovnováhu, chôdza je obratnejšia a svaly sa prirodzene posilňujú. Od chodidiel sa odvíja mnoho problémov v celom tele, a preto je dôležité, aby boli nohy zdravé.

Barefoot topánky sa vyznačujú niekoľkými základnými vlastnosťami:

  1. Flexibilná a mäkká podrážka o hrúbke maximálne 5 mm
  2. Nulový rozdiel medzi pätou a prstami v podrážke, teda žiadny podpätok (nulový drop)
  3. Dostatočný priestor v oblasti prstov pre prácu nohy
  4. Nízka váha topánky
  5. Voľný pohyb členka, teda nemajú pevný opätok 

Barefoot ako prvé topánočky?

Barefoot topánky sú skvelou voľbou ako úplne prvé topánočky pre vaše dieťatko. Väčšina detí sa narodí s úplne zdravou nôžkou a až klasické tvrdé topánky spôsobujú problémy. V barefoot topánkach pre začínajúcich chodcov alebo capačkách sa môže nôžka vyvinúť prirodzene a vnímať povrch rovnako, ako keby dieťatko chodilo stále naboso.
Chcete barefoot topánky zaobstarať sebe alebo vašemu dieťatu, prezrite si našu ponuku detských a dospeláckych topánok, od značiek ako Koel, Beda, Froddo a daľšie. Pokiaľ by vám 100% barefoot topánky nevyhovovali, môžete vyskúšať kompromisné topánky.