Veľký letný výpredaj je tu! Využite zľavy až - 40 %.

Tenisky

Vyskúšajte dámske barefoot tenisky v meste, v prírode aj pri športe. Na nohe ich skoro necítite, sú mäkké a poskytujú dostatok priestoru pre prsty a kontakt so zemou. Hodia sa ku každému outfitu, tak neváhajte a ukážte svoj osobitý štýl s teniskami, od značiek Beda, Peerko, Be Lenka nebo bLifestyle. Všetky ponúkané modely spĺňajú základné parametry barefoot obuvi, medzi ktoré patrí: nulový drop, flexibilná podrážka a dostatok miesta na prirodzený pohyb prstov.

#ShowMore#

Prečo vybrať barefoot tenisky

Bežné tenisky majú väčšinou úzku špičku a hrubú podrážku, ktorá toľko neumožňuje cítiť povrch. Na rozdiel od konvenčnej obuvi disponujú barefoot tenisky anatomickým tvarom a tenkou flexibilnou podrážkou.

 • Posilňovanie svalov: Barefoot tenisky vďaka tenkej podrážke a nulovému dropu pomáhajú posilňovať svaly chodidiel a podporujú správne držanie tela. 
  • Lepšia propriocepcia: Propriocepcia je schopnosť nervového systému zaznamenať zmeny vo svaloch a vo vnútri tela pohybom a svalovú činnosťou. Barefoot obuv na rozdiel od konvenčnej obuvi nebráni vo vnímaní povrchu pod chodidlami, proprioreceptory v ľudských chodidlách tak môžu správne fungovať.

  Výhody barefoot tenisiek

  Bosotopánky majú veľa výhod. Za hlavné výhody barefoot tenisiek však považujeme:  

  • Pohodlnosť a voľnosť: Barefoot tenisky poskytujú väčšie pohodlie a umožňujú voľný pohyb. Sú ľahké, pružné a dokážu sa prispôsobiť chodidlám. 
  • Zlepšenie rovnováhy: Vďaka svojmu minimalistickému designu tenisky podporujú správnu rovnováhu a stabilitu, čo je zásadné pre aktívny život plný dobrodružstiev. 

  Ako vybrať správne barefoot tenisky

  Nakupovanie cez internet je niekedy zradné. Barefoot topánky musia presne padnúť a neobmedzovať nohu. Na čo teda myslieť, keď vyberáte tenisky?

  • Veľkosť: Vyberte správnu veľkosť, ktorá zaistí pohodlné nosenie a dostatok priestoru pre nohu a prsty. Nezabudnite zmerať ako dĺžku, tak šírku chodidla. Pre viac informácii sa neváhajte pozrieť na náš návod Ako zmerať veľkosť nohy.
  • Materiál: Zaistite, aby tenisky boli vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sú pre nohu príjemné. 
  • Flexibilita a pružnosť: Až topánky dorazia, skontrolujte, či sú dostatočne flexibilné a pružné, aby vás nikde netlačili. Ak by vám tenisky nesedeli, je možné ich do 14 dní bez problémov vrátiť.

  Plátené tenisky

  Plátené tenisky sú typom obuvi, ktorá sa vyznačuje vrchným materiálom, ktorý je vyrobený z textilu. Obvykle majú gumovú podrážku a šnúrky na zaväzovanie a sú známe svojim ležérnym a univerzálnym štýlom. 

  Kožené tenisky

  Kožené tenisky sú typom obuvi vyrobenej z kože. Na rozdiel od plátených tenisiek, ktoré majú zvršok z látky, majú kožené tenisky zvršok vyrobený z rôznych druhov kože, ako je celokožená koža, semiš alebo nubuk. Kožené tenisky sú vo svete obuvi cenené pre svoju odolnosť, všestrannosť a nadčasový pôvab. 

  Športové tenisky

  Na správný vývoj nohy by sa nemalo zabúdať ani pri športe a tenisky od Bosonôžky sú perfektným riešením. Športové tenisky sú typom obuvi určenej špeciálne pre fyzické cvičenie a športové aktivity. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali pohodlie, oporu a stabilitu pri rôznych formách cvičenia, ako je napríklad beh, posilňovanie či aerobik.

  Prečo vybrať tenisky na Bosonôžke

  S našimi barefoot teniskami budete pripravení na dobrodružstvá a aktívny život plný radosti a pohybu.

  Stránka 1 z 16 - 455 položiek celkom
  XZH0190BK barefoot tenisky saguaro relax cerne 1
  Novinka
  + ďalšie
  XZH0190BK/37
  XZH0191BK barefoot tenisky saguaro luck cerne 1
  Novinka
  + ďalšie
  XZH0191BK/38
  XZH0183BK barefoot tenisky saguaro dream i cerne 1
  Novinka
  + ďalšie
  XZH0183BK/37
  17M008.501 670 barefoot tenisky koel skate purple 2024 1
  Novinka
  Doprava zadarmo
  + ďalšie
  17M008.501-670/32
  AHI 603 barefoot tenisky ahinsa vida hemp cervene 1
  Zľava
  Doprava zadarmo
  €108,48
  €135,60 (–20 %)
  + ďalšie
  AHI-603/38
  AHI 605 barefoot tenisky ahinsa vida hemp bile 1
  Zľava
  Doprava zadarmo
  €108,48
  €135,60 (–20 %)
  + ďalšie
  AHI-605/38
  AHI 601 barefoot tenisky ahinsa vida hemp ruzove 1
  Zľava
  Doprava zadarmo
  + ďalšie
  AHI-601/38
  B5711431 barefoot tenisky fare bare b5711431 1
  Zľava
  + ďalšie
  B5711431/38
  BF81 1 M barefoot tenisky pegres bf81 01 modre 1
  Novinka
  Doprava zadarmo
  + ďalšie
  BF81-1-M/38
  Hore
  Ďalšie produkty