Využite zľavu až 20 % na letnú barefoot obuv

Capačky

Barefoot a kompromisné capačky sú ideálnou voľbou ako prvé topánočky pre vaše dieťatko. Sú veľmi mäkké, ľahké, s veľmi tenkou koženou alebo gumovou podrážkou, takže nijako nebránia nôžke vo vývoji. V našej ponuke nájdete capačky v uzavretých aj vzdušných prevedeniach, zimné zateplené a kožené capačky. Všetky ponúkané modely spĺňajú základné parametry barefoot obuvi, medzi ktoré patrí: nulový drop, flexibilná podrážka a dostatok miesta na prirodzený pohyb prstov vašich detí. Deti môžu začať svoje prvé kroky v bosotopánkach od značiek ako Lait et Miel, Bobux, Froddo, Babice alebo Liliputi.

#ShowMore#

Prečo vybrať deťom capačky

Bežná detská obuv má väčšinou úzku špičku a hrubú podrážku, ktorá neumožňuje cítiť povrch, po ktorom deti chodia. Na rozdiel od konvenčnej obuvi majú barefoot capačky anatomický tvar a tenkú flexibilnú podrážkou.

  • Hygiena: Capačky minimalizujú prenos špiny v domácnosti. Využijete ich aj keď vaše dieťa trávi čas na ihriskách, v skôlke alebo vo verejných priestoroch. 
  • Ochrana podláh: Capačky môžu chrániť podlahy pred poškrábaním a inými poškodeniami.

Výhody capačiek

  • Vhodné pre začínajúcich chodcov: Ideálna prvá obuv pre malých chodcov. Podporujú správný vývoj detských chodidiel.
  • Zaisťujú deťom bezpečie chodidiel: Capačky sú navrhnuté tak, aby poskytovali lepšiu stabilitu a ochranu chodidiel. Majú podrážku, ktorá znižuje riziko pošmyknutia.

Ako vybrať správne capačky

Nakupovanie cez internet je niekedy zradné. Barefoot topánky musia presne padnúť a neobmedzovať nohu. Na čo teda myslieť, keď vyberáte capačky?

  • Dostatok priestoru pre prsty: správny tvar špičky je najdôležitejší. Prsty potrebujú priestor pre vývoj, aby sa roztiahli do prirodzeného vejárika. Capačky by teda mali odpovedať tvaru chodidla.  
  • Nulový rozdiel medzi pätou a špičkou: Počas bosej chôdze je váha celého tela rovnomerne rozprostrená medzi pätu a špičku. Tak by to malo byť aj v topánkach. Ak pridáme čokoľvek pod pätu (podpätok), mení sa poloha ťažiska tela a dieťa sa môže začať hrbiť. 

TIP: Je ešte niečo čo vás zaujíma ohľadom výberu capačiek pre deti?  Prečítajte si článok Ako zistiť, ktoré capačky sú vhodné alebo nás kontaktujte

Prečo vybrať capačky na Bosonôžke

S našimi barefoot capačkami bude vaše dieťa prirpavené na dobrodružstvo a aktívny život plný radosti a pohybu. 

Stránka 1 z 9 - 254 položiek celkom
12010 barefoot capacky hopi hop cerno modre 1
Novinka
+ ďalšie
12010/L
501214J barefoot detske capacky bobux marvel navy 1
Novinka
+ ďalšie
501214J/20
1030 163 14 barefoot capacky bobux papa bear toffee 1
Novinka
+ ďalšie
1030-163-14/L
1028 147 66 barefoot capacky bobux little bow pup vanilla 1
Novinka
+ ďalšie
1028-147-66/L
1005 000 04 barefoot capacky bobux daisy blossom 1
Novinka
+ ďalšie
1005-000-04/L
Hore
Ďalšie produkty