Vyberte si najlepšie topánky na leto

Prichádza obdobie cestovania, dobrodružštiev a dlhých prechádzok po meste či prírode. Vaše nohy si počas týchto teplých mesiacov naozaj zamakajú, a preto si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť. Aby ste zaistili, že vaše chodidlá budú šťastné, bez otlakov a nepohodlia, je dôležité zvoliť správne topánky. A ktorá je tá najlepšia obuv na leto? Poďme sa na to pozrieť.

 

boty na léto 2024

 

Prečo sú úzke baleríny, lodičky a klasické tenisky nevhodné na leto? 

Konvenčné topánky, ako sú úzke baleríny, vysoké lodičky alebo klasické tenisky, bohužiaľ často nerešpektujú prirodzenú anatómiu a potreby nášho tela. Poďme sa na to pozrieť zblízka. Úzke baleríny môžu utláčať prsty a neumožňujú tak chodidlám ich prirodzený rozsah pohybu. V dlhodobom horizonte vedú k deformáciám prstov, ako sú napríklad hallux valgus, kladívkové prsty a ďalšie. Lodičky s vysokými podpätkami môžu meniť ťažisko telapresúvajú ho dopredu, čo núti nohy pracovať v netypickej polohe, zvyšujú záťaž kĺbov a môžu prispieť k vzniku bolesti chrbta. Klasické tenisky, aj keď sa zdajú byť pohodlnou voľbou, často obsahujú nadmerné polstrovaniehrubé podrážky, ktoré obmedzujú prirodzenú flexibilitu chodidla a môžu spôsobovať oslabenie svalstva nohy.

Barefoot obuv je navrhnutá tak, aby podporovala prirodzenú anatómiu a funkciu chodidiel. Flexibilné a tenké podrážky týchto topánok pomáhajú spevňovať svaly na nohách a prispievaju k správnemu postoju tela. Široká špička vám zase umožní, aby sa vaše prsty mohli prirodzene rozťahovať a posilňovať pri každom kroku.

 

boty na léto 2024 (2)

 

A čo teda nosiť? 

Kvalitná barefoot obuv, ktorá je vyrobená z prírodných materiálov, ako sú koža, ľan, bavlna alebo korok má zaistené dobré odvetrávanie. Vaše nohy tak môžu celý deň „dýchať“ a menej sa potia, čo znižuje riziko vzniku plesní a nepríjemného zápachu. Hlavne pre letné mesiace vyberajte modely s dostatočnou priedušnosťou a zároveň otvorené, ako sú sandále alebo poltopánky s perforáciou. 

 

Barefoot na leto pre ženy

 

 

Barefoot na leto pre mužov

 

 

Nezaťažujte seba a svoje chodidlá

Pre dlhé mestské dobrodružstvá alebo každodennú cestu do práce hraje váha obuvi zásadnú rolu. Nechcete predsa nosiť zbytočnú záťaž. Barefoot topánky sú často prekvapivo ľahké aj cez svoje odolné spracovanie. Umožní vám pohybovať sa s ľahkosťou a gráciou, zatiaľ čo podporujú zdravú chôdzu. To znamená, že aj po celodennom pohybe sa budú vaše nohy cítiť sviežo.

Ľahká barefoot obuv

 

Barefoot slip on

 

 

Ako zmierniť opuchy nôh pomocou obuvi?

Keď ortuť teplomeru šplhá hore, naše nohy niekedy reagujú opuchom. Aby ste im predišli, je dôležité zamerať sa na obuv, ktorá je anatomicky tvarovaná podľa vášho chodidla. A čo to znamená v praxi? Kľúčom je správny výber barefoot topánok. Novú obuv si neskúšajte ráno, pretože k večeru noha opúcha a vybraná veľkosť by vám nemusela sedieť. Vždy myslite na to, že dostatok priestoru okolo prstov je nielen dôležitý z pohľadu komfortu, ale je to aj preventívny krok proti tvorbe opuchov.

Nastaviteľná letná obuv

 

 

Topánky nielen pre pohodlné vodné radovánky

 

boty na léto 2024 (3)

 

Barefoot topánky do vody ponúkajú perfektnú kombináciu ochrany, pohodlia prirodzeného pocitu počas nosenia, či už sa chystáte na rozpálený piesok, ostré skalnaté pobrežie alebo na vodné radovánky pri bazéne. Obuv je navrhnutá tak, aby rýchlo schla a priľnula k nohe ako druhá koža. Zároveň chráni vaše chodidlá pred nepríjemnými kameňmi, ostrými predmetmi či horucími povrchmi. Vďaka flexibilnej protišmykovej podrážke poskytuje bezpečie za každej situácie a v lete určite oceníte nízku hmotnosť. Vybrať si môžete zo širokého spektra farieb a designov. Letné obutie vo forme barefoot slipstopov sa vám bude hodiť v batôžku napríklad aj do detských herní či na návštevy.

Barefoot do vody a k bazénu