Ako impregnovať barefoot topánky s membránou

Barefoot topánky sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hlehľadajú obuv napodobňujúcu chôdzi naboso a zároveň poskytujúcu ochranu a pohodlie. Ak máte barefoot topánky s membránou, je dôležité vedieť, ako správne impregnovať túto špecifickú obuv, aby bola chránená pred vlhkosťou a zároveň si udržala svoju priedušnosť. 

Collonil - Carbon Wax impregnacia + Sigal - Krém na obuv biely krycí tuba s aplikátorom

 

Čo je to membránová obuv a ako funguje

Membránová obuv ako je Gore-Tex, PTX a TEX, je navrhnutá tak, aby poskytovala ochranu pred vlhkosťou a zároveň udržovala priedušnosť. Tieto membrány obsahujú mikropóry, ktoré sú až 20 000krát menšie než kvapka vody. Zaisťujú tak ochranu pred vonkajšou vlhkosťou a zároveň dovoľujú odvádzať pot zvnútra topánky. Tento systém teda umožňuje priedušnosť topánky, čo je užitočné napríklad pri náročných fyzických aktivitách.

 

Ako impregnovať barefoot topánky s membránou

Impregnácia barefoot topánok s membránou sa líši od impregnácie bežnej obuvi tým, že by sa na ňu nemala používať klasická impregnačná látka, ktorá by mohla upchať mikropóry membrány a obmedziť jej funkcie. Namiesto toho by ste mali použiť impregnačný sprej špeciálne navrhnutý pre použitie na membránové materiály.

Impregnácia od Collonil

 

Postup impregnácie barefoot obuvi

  1. Vyčistite topánky: Pred impregnáciou by mali byť topánky dôkladne vyčistené od nečistôt a prachu.

  2. Aplikujte impregnačný sprej: Sprej držte vo vzdialenosti asi 15–⁠20 cm od topánok a aplikujte rovnomerne na celý povrch topánok.

  3. Nechajte uschnúť: Po aplikácii spreja nechajte topánky uschnúť na vzduchu.

  4. Opakujte podľa potreby: Impregnáciu je potrebné opakovať podľa potreby, obvykle po niekoľkých noseniach alebo po vystavení dažďu či vlhkému prostrediu.
  1. Jak impregnovat barefoot boty s membránou (1)

 

Impregnácia na membrány v spreji

 

Správna impregnácia barefoot topánok s membránou je kľúčová pre zachovanie ochrany pred vlhkosťou a zároveň udržanie priedušnosti obuvi. Použitie vhodného impregnačného spreja a pravidelná údržba môžu predĺžiť životnosť vašej obuvi a zaistiť, že vám poskytne pohodlie a ochranu aj v náročných podmienkach.